Aktualności


Halo Aktywni 60+: trwają badania w działaniu

Halo Aktywni 60+: trwają badania w działaniu

2019-06-19

Jeszcze do pierwszego tygodnia lipca seniorzy z Bytomia, Rybnika i Wałbrzycha będą przeprowadzać ankiety wśród osób starszych w swojej okolicy

Kto pyta, nie błądzi - dlatego, by dalej nie błądzić w spekulacjach o potrzebach osób starszych, seniorzy z Bytomia, Rybnika i Wałbrzycha wyruszyli w teren, żeby o nich porozmawiać  w swoim najbliższym otoczeniu.

W efekcie dwóch warsztatów, które pozwoliły im przygotować się i wejść w rolę badaczy, został opracowany formularz ankiety oraz wprowadzono uczestników w formułę badań w działaniu. Wybór tej techniki dał możliwość większej swobody dyskusji oraz stworzenia bliższej relacji z respondentami, którymi są członkowie rodziny, znajomi, sąsiedzi. Badania w działaniu pozwalają także sprawdzić własne umiejętności prowadzenia rozmowy oraz słuchania. W perspektywie uruchomienia Senioralnego Centrum Telefonicznego - jest to kwestia kluczowa.  

Program drugiego warsztatu (z trzech) skoncentrował się na warsztacie badacza społecznego. Była to przestrzeń do przećwiczenia umiejętności komunikacyjnych i zasad prowadzenia ankiet. Uczestnicy poznali także plan realizacji badań. Przyjęto, że każdy senior wykona 5-8 ankiet, przy czym 3 skierowane do osób nieaktywnych. Lider projektu zapewnił pakiet kwestionariuszy, wraz z imiennym listem polecającym od prezydenta.

W lipcu, gdy badanie zostanie zakończone, a jego wyniki podsumowane, na trzecim warsztacie uczestnicy wspólnie zastanowią się nad tym, w jaki sposób można zmodyfikować założenia dotyczące Senioralnego Centrum Telefonicznego, aby mieszkańcy byli gotowi skorzystać z tej usługi i otwarci na przedstawioną przez nie ofertą aktywności.

wszystkie aktualności


Centrum Doradztwa Strategicznego s.c.
Dagmara Bieńkowska, Cezary Ulasiński, Justyna Szymańska, Magdalena Widuch

ul. Włóczków 22/3
30-103 Kraków

tel: +48 12 623 77 40

e-mail: cds@cds.krakow.pl

© Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. 30-103 Kraków, ul. Włóczków 22/3 tel./fax: +48 12 623 77 40 e-mail: cds@cds.krakow.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, żeby dowiedzieć się więcej. [Zamknij]