Aktualności


"Społecznie Zorganizowani" po seminariach w Krośnie i Przemyślu

2021-03-31

Co dalej z organizowaniem społeczności w Krośnie i Przemyślu?

Po miesiącach niepewności związanej z pandemią, pomimo najszczerszych chęci bezpośredniego spotkania z naszymi organizatorkami i organizatorami społecznościowymi, zdecydowaliśmy o przeprowadzeniu seminariów wdrożeniowych w formie zdalnej: 29.03 (Krosno) i 30.03.2021 (Przemyśl).  Okazało się, że przy zaangażowaniu naszych partnerów i OS nie była ona większym problemem.

Z powodzeniem wypracowaliśmy obszary tematyczne i przestrzenie, w których w przyszłości OS mogliby prowadzić organizowanie społeczności. Pokazaliśmy także jak jeszcze możemy wspierać OS i zainteresowane wykorzystaniem idei organizowania społeczności organizacje pozarządowe, fundacje, przedsiębiorstwa społeczne, urzędy miast czy MOPS (MOPR).

Seminaria były także okazją do refleksji nad naszymi wyobrażeniami ze startu projektu a rzeczywistością budowania podmiotowości i sprawczości mieszkańców Krosna i Przemyśla. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów od władz i organizacji zaangażowanych w wspieranie idei organizowania, także wskazówki i rekomendacje od naszych zagranicznych partnerów z Community Organisers Ltd., uświadomiły nam, że zmierzamy w dobrym kierunku i wraz z organiztorami/-kami mamy szansę na realne zmiany w Krośnie i Przemyślu!

wszystkie aktualności


Centrum Doradztwa Strategicznego s.c.
Dagmara Bieńkowska, Cezary Ulasiński, Justyna Szymańska, Magdalena Widuch

ul. Włóczków 22/3
30-103 Kraków

tel: +48 12 623 77 40

e-mail: cds@cds.krakow.pl

© Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. 30-103 Kraków, ul. Włóczków 22/3 tel./fax: +48 12 623 77 40 e-mail: cds@cds.krakow.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, żeby dowiedzieć się więcej. [Zamknij]