Aktualności


I szkolenie Organizatorów Społecznych

I szkolenie Organizatorów Społecznych

2019-05-23

Po zakończonej rekrutacji kandydatów z Krosna i Przemyśla, 22-23.06. przeprowadziliśmy I szkolenie z zakresu organizowania społeczności.

Projekt "Społecznie Zorganizowani", który rozpoczęliśmy jesienią, wkroczył w kluczowy etap: po serii konsultacji, spotkań, wizyt i opracowaniu modelu, przeprowadziliśmy rekrutację, w której wyłoniliśmy 12 osób (Dwunastu Wspaniałych!), które zostaną Organizatorami Społecznymi. W pierwszej kolejności pragniemy przetestować działanie tego podejścia, a zimą będziemy analizować jego efekty. To wszystko po to, aby w sposób możliwie optymalny wpisać OS w działania społeczne na obszarach miejskich.

W maju i czerwcu zaplanowaliśmy dwa szkolenia oraz wizytę studyjną w Wielkiej Brytanii.  Na początek zaprosiliśmy uczestników do Rzeszowa na I zjazd szkoleniowy, na którym skupiliśmy się   w szczególności na:

  • zapoznaniu uczestników z ideą i procesem organizowania społecznośc,
  • wzmocnieniu kompetencji słuchania i uświadomienie roli słuchania dla budowania relacji,
  • zrozumieniu roli i rodzajów władzy/wpływu oraz jej znaczenia dla organizowania społeczności,
  • przygotowaniu do prowadzenia kampanii/procesu słuchania i prowadzenia rozmów budujących relacje.

Spotkanie zakończyła indywidualna refleksja na temat kolejnych kroków w organizowaniu społeczności.

3 czerwca wyruszamy z uczestnikami do Anglii, gdzie ponownie odwiedzimy znane nam już Stockport i jeszcze dokładniej przypatrzymy się zasadom i specyfice pracy Organizatorów Społecznych.  Natomiast II zjazd szkoleniowy planowany jest na 17-18 czerwca.


Projekt "Społecznie Zorganizowani - model   uruchamiania aktywności i rewitalizacji społecznej oparty o ideę Community Organising" jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

wszystkie aktualności


Centrum Doradztwa Strategicznego s.c.
Dagmara Bieńkowska, Cezary Ulasiński, Justyna Szymańska, Magdalena Widuch

ul. Włóczków 22/3
30-103 Kraków

tel: +48 12 623 77 40

e-mail: cds@cds.krakow.pl

© Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. 30-103 Kraków, ul. Włóczków 22/3 tel./fax: +48 12 623 77 40 e-mail: cds@cds.krakow.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, żeby dowiedzieć się więcej. [Zamknij]