Aktualności


Komunikacja to podstawa!

Komunikacja to podstawa!

2020-12-11

Wspólnie z firmą UNIMA2000 prowadziliśmy szkolenie z zakresu wdrażania systemów komunikacji z mieszkańcami.

W ostatni czwartek (10 grudnia) wspólnie z firmą UNIMA2000 prowadziliśmy webinar dla przedstawicieli miast i gmin polskich w ramach Krakowskiej Szkoły Biznesu (webinar skierowany był dla studentów i absolwentów MBA in Community Management). Myślą przewodnią szkolenia było wdrażanie systemów poprawiających szeroko rozumianą komunikację z mieszkańcami.

Podczas szkolenia omówiliśmy szerszy kontekst wprowadzania systemów komunikacyjnych m.in. model miasta kompaktowego, ideę smart city (a w zasadzie bliższą nam ideę human smart city) oraz koncepcję miasta adaptywnego. Wspólnie z uczestnikami zastanowiliśmy się do czego urzędom potrzebna jest komunikacja z mieszkańcami i przyjrzeliśmy się bliżej roli komunikacji w zarządzaniu miastem odwołując się do uproszczonej drabiny partycypacji. Na zakończenie przedstawiliśmy przykłady dobrych praktyk z Polski i ze świata, kiedy warto sięgać po nowoczesne technologie
w mieście, aby poprawić jakość życia mieszkańców, ale także bazując na przykładzie Barcelony, wskazaliśmy potencjalne zagrożenia z nimi związane.

W II części webinaru firma UNIMA2000 przedstawiła różnorodne narzędzia internetowe służące komunikacji i obsłudze mieszkańców.

Wszystkim uczestnikom webinaru serdecznie dziękujemy za aktywny udział!

wszystkie aktualności


Centrum Doradztwa Strategicznego s.c.
Dagmara Bieńkowska, Cezary Ulasiński, Justyna Szymańska, Magdalena Widuch

ul. Włóczków 22/3
30-103 Kraków

tel: +48 12 623 77 40

e-mail: cds@cds.krakow.pl

© Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. 30-103 Kraków, ul. Włóczków 22/3 tel./fax: +48 12 623 77 40 e-mail: cds@cds.krakow.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, żeby dowiedzieć się więcej. [Zamknij]