Aktualności


Warsztaty za nami!

Warsztaty za nami!

2018-08-31

W poprzednim tygodniu gościliśmy na Warszawskim Targówku, aby porozmawiać o domu pomocy i ośrodku wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

20 sierpnia odbyły się pierwsze spotkania. Na samym początku przeprowadziliśmy warsztat kreatywny z przyszłymi użytkownikami domu, podczas którego staraliśmy się poznać ich zainteresowania, ulubione przedmioty i kolory. Do zidentyfikowania ich preferencji posłużyły tekturowe pudełka. Uczestnicy warsztatu przemienili je za pomocą swojej wyobraźni w wymarzony pokój, w którym umieścili telewizor, kolorowe ściany, a nawet zoo.

Następnie, spotkaliśmy się z rodzicami i opiekunami potencjalnych użytkowników domu, aby poznać ich oczekiwania, jak mogłaby wyglądać przestrzeń obiektu. Dyskusję przeprowadzono w dwóch grupach: preferencji dla ośrodka wsparcia dziennego i preferencji dla domu pomocy.

Kolejnego dnia w Domu Kultury Świt zebraliśmy instytucje i organizacje pozarządowe zajmujące się  tematyką niepełnosprawności. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu w zakresie pracy z osobami niepełnosprawnymi, staraliśmy się wspólnie wypracować wizję domu wsparcia.

Wszystkie uwagi i inspiracje zostaną wykorzystane podczas tworzenia projektu funkcjonalno-użytkowego przez architektów. Do 10 września zbierane są uwagi za pomocą ankiety internetowej: http://limesurvey.cds.krakow.pl/index.php/645353.

Spotkania podsumowujące dotychczasowe prace odbędą się 26 września.

wszystkie aktualności


Centrum Doradztwa Strategicznego s.c.
Dagmara Bieńkowska, Cezary Ulasiński, Justyna Szymańska, Magdalena Widuch

ul. Włóczków 22/3
30-103 Kraków

tel: +48 12 623 77 40

e-mail: cds@cds.krakow.pl

© Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. 30-103 Kraków, ul. Włóczków 22/3 tel./fax: +48 12 623 77 40 e-mail: cds@cds.krakow.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, żeby dowiedzieć się więcej. [Zamknij]