Aktualności

 

10 lipca 2017 r.

CDS rozpoczyna nowy projekt: Wdrażanie działań stymulujących szerokie stosowanie narzędzi partycypacji społecznej w rewitalizacji.

Będziemy planować wraz z mieszkańcami przestrzeń w wyznaczonym obszarze w Śródmieściu. Działania prowadzone będą m.in. metodą "Planning for real", polegającą na przeprowadzeniu spotkań, podczas których mieszkańcy będą wskazywać poprzez napisanie na kartce swoich potrzeb w różnych dziedzinach życia i umieszczać je na specjalnej makiecie. Oprócz tego zaplanowane są również warsztaty, spacery, zajęcia dla dzieci.

Działania te stanowią element projektu pilotażowego "Bytom Odnowa - innowacyjne mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych".

Więcej informacji już wkrótce na naszej stronie internetowej.

7 lipca 2017 r.

Szkoła Świadomego Planowania Przestrzennego - w wakacje konsultujemy dalej!

 

Pierwsi na mecie

Pierwsze gminy m.in. Jasło, Kolbuszowa czy Zagórz zakończyły sukcesem realizację IPK przeprowadzając wszystkie zaplanowane techniki. Serdecznie gratulujemy organizatorom i dziękujemy za udział w projekcie!

Konsultacje w toku

Wiele gmin jest w trakcie realizacji technik konsultacyjnych. W Proszowicach, Ryglicach czy Sosnowcu zakończono badania w działaniu angażujące młodzież z lokalnych szkół. Mimo końcówki roku szkolnego i oczekiwania na wakacje, młodzież chętnie podjęła się roli młodych badaczy i zbierała opinie dotyczące zagospodarowania swojej miejscowości. W Twardgórze miały miejsce warsztaty eksperckie i plenerowe. W Chełmku konsultowano przy pomocy spaceru badawczego, natomiast w Przemyślu przeprowadzono badanie ankietowe PAPI odnośnie zagospodarowania cmentarza.

Młodzież z Proszowic podczas warsztatu.

Szkolimy partycypatorów

Na początku tygodnia wystartowała także kolejna edycja Akademia Konsultacji Społecznych w Krakowie. Przedstawiciele gmin: Oleśnica, Liszki, Szczurowa, Głogówek, Szczucin i Chełmek w trakcie dwóch zjazdów (II zjazd w połowie lipca) poznają tajniki komunikacji, moderacji, mediacji i rozwiązywania sytuacji konfliktowych, a także mają szanse przećwiczenia realizacji wybranych technik konsultacji społecznych. W efekcie urzędnicy będą mogli samodzielnie prowadzić wybrane techniki konsultacji społecznych lub w pełni świadomie zlecać ich realizację zewnętrznym moderatorom w oparciu o poznane kryteria jakościowe.

 

4 lipca 2017

Wspominamy Majówkę CDS.

Z przyjemnością wracamy do wspomnień z naszego Święta, prezentując kolejną porcję zdjęć. Zaraszamy również na naszego facebooka w celu obejrzenia galerii Majówka 2017.

 

28 czerwca 2017 r.

Trwają konsultacje do Gminnego Programu Rewitalizacjidla gminy Janów.

28 czerwca 2017 roku w Urzedzie Gminy Janów odbyło się spotkanie konsultacyjne w formie warsztatów, mające na celu pozyskanie informacji niezbędnych do przygotowania Programu Rewitalizacji dla Gminy Janów. Warsztat poprowadzili specjaliści z CDS.

 

Obecnie, poprzez stronę internetową gminy Janów można pobrać formularz zgłaszający uwagi do GPR-u.

archiwum »