Aktualności

 

14 listopada 2017 r.

Centrum Doradztwa Strategicznego zaprasza na kolejne spotkanie konsultacyjne do Bytomia.

Kontynuujemy rozmowy z mieszkańcami Bytomia na temat zmian w Śródmieściu (ulice: Piłsudskiego, Piekarska, Smolenia, Żołnierza Polskiego).

W dniu 18 listopada 2017 roku (sobota) w godzinach 10.30-12.30 w Szkole Podstawowej nr 4 (ul. Chrobrego 9) odbędzie się kolejne spotkanie. Tym razem chcemy skupić się na temacie związanym z zagospodarowaniem podwórzy. Jeśli chcesz podzielić się z nami swoją opinią w tym zakresie lub zaangażować się z zmianę swojego podwórka przyjdź do nas.

Serdecznie zapraszam!.

Zespół Centrum Doradztwa Strategicznego s.c.

Realizacja na zlecenie urzędu Miejskiego w Bytomiu.

13 listopada 2017

Nasi uczestnicy na pierwszych wyjazdach zagranicznych.

Uczestnicy projektu "Unlock your potential - activate space. Uruchom przestrzeń - uwolnij swój potencjał." po szkoleniu, które odbyli w dniach 17-18.10.2017 r. mają okazję, aby wykorzystać zdobytą na warsztatach wiedzę w praktyce oraz podpatrywać skuteczne rozwiązania zagraniczne.

Pierwsza tura uczestników na wyjazd do Szybenika pojechała w terminie od 23 do 27 października. W dniach 6 - 10 listopada w wyjeżdzie studyjnym uczestniczyła kolejna grupa.

Szybenik jest miastem historycznym miastem na Chorwacji i politycznym, kulturalnym, komunikacyjnym i turystycznym południowej części kraju. Najważniejszymi zabytkami są: Katedra Św. Jakuba oraz Twierdza Św. Mikołaja.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z październikowego wyjazdu, których autorką jest Pani Barbara Kuźma Suazo.

 

3 listopada 2017 r.

Zakończyliśmy prace związane z planowaniem strategicznego rozwoju Stowarzyszenia przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii Otwarta Rzeczpospolita.

Działania obejmowały przeprowadzenie dwóch warsztatów strategicznych i konsultacji na temat wypracowanych materiałów z członkami Stowarzyszenia. Pierwszy warsztat odbył się 6 września 2017  roku, a kolejny w dniach 26-17 września 2017 r. Z wypradcowanych materiałów został sporządzony raport zawierający pomysły strategiczne odnośnie dalszego rozwoju Stowarzyszenia. Powstały raport jest istotnym punktem wyjścia i stwnowi podstawę do podejmowania kluczowych decyzji istotnych dla strategicznego rozwoju organizacji.

Stowarzyszeniu przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii Otwarta Rzeczpospolita dziękujemy i liczymy w przyszłości na dalszą współpracę.

20 pażdziernika 2017 r.

II warsztat z młodzieżą w Bytomiu za nami.

Dzięki wspólnej pracy konsultantów CDS z dziećmi oraz młodzieżą udało nam się stworzyć piękną makietę kwartałów pilotażowych 42 oraz 43. Makieta będzie nam służyć jako model do projektowania zmian na kolejnych warsztatach i spotkaniach - także z dorosłymi mieszkańcami.

W planach mamy jeszcze dwa spotkania z młodzieżą. Pierwsze z nich już w dniu 6.11.2017 roku (poniedziałek) o godzinie 16.00 - 18.00. Tym razem będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób prowadzić badania ankietowe oraz przygotowywać się do roli badacza terenowego.

Serdecznie zapraszamy!

Przypominamy, iż na zlecenie Urzedu Miasta w Bytomiu realizujemy projekt "Wdrażanie działań stymulujących szerokie stosowanie narzędzi partycypacji społecznej w rewitalizacj", dotyczący fragmentu Śródmieścia Bytomia. Działania te stanowią element projektu pilotażowego "Bytom Odnowa - innowacyjne mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych".

archiwum »